Խնդրում էնք ստուգել. եթէ հանցագործը արդեն ցուցակում կա, ապա ձեր նյութն ավելացրեք որպես մեկանաբանություն, Հայհոյանքներ և անձնական զգացմունքային արտահայտություններ չգրել, քանի որ նման փոստերը և կրկմնությունները չեն հրատարակվի...
Միայն չոր փաստեր և փաստագրական նյութերի հղումներ, որոնց հիմքի վրա իրավաբանները պատրաստում են պետական դավաճանության կամ դավաճանությունը արդարացնելու մեղադրական փաթեթներ ամեն հանցագործի համար:
Առանց կոնկրեկ հացագործությունների ցուցակի կամ մեղադրականի փոստերը չեն հրատարակվի
2019 թվականի հունիսի 16-ին տեղի ունեցած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության 5-րդ համագումարի ժամանակ ընտրվել է ՔՊ վարչության անդամ:
2022 թվականին ԿԸՀ նախագահ ընտրվելու…
Արցախի ՆԳ նախարար, Արցախի անվտանգության խորհուրդ, դավաճան ! Մեղավոր է Արցախի բնակչությունը զինաթափելու մեջ։
Պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը հաստատել է ԱՄՆ-ում 2 միլիոն դոլար արժողությամբ տուն գնելու մասին տեղեկությունները.
Լիլիթ Կամոյի Մակունց, բանասեր, գերմաներենի մասնագետ, դասախոս, Հայաստանի մշակույթի նախարար (2018 մայիս-2019 հունվար)։ ՀՀ ԱԺ 7-րդ գումարման պատգամավոր, «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար։
…
Немного информации о том, кто такой Филипп Мелькиседек( Экозьянц), из какой он семьи и почему его так любят азеры :
1) Родился Филипп на Дальнем Востоке в 1964году.
2)Сам Филипп последние годы называет себя "армянином", на самом деле о его семье известно,…
Выполнение операции "Немесиз 2"
2018 թ. մարտի 2-ին ՀՀ Ազգային Ժողովի կողմից ընտրվել է Հայաստանի Հանրապետության նախագահ։ 2018 թ. ապրիլի 9-ին ստանձնել է Հայաստանի նախագահի պաշտոնը։ Հրաժարարական է ներկայացրել 2022 թվականի հունվարի 23-ին, լիազորությունները դադարել են փետրվարի 1-ին:
2020 թվականի հոկտեմբերին, երբ պատերազմը ընթանում էր, Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հարցազրույցի ժամանակ հայտարարել էր, որ Հայաստանը չի հարվածելու Ադրբեջանի Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթամուղին։ Իր…
Վերջապես ես խաղաղություն տեսա պարոն Ալիևի դեմքին։ Աշխարհին խաղաղություն։ Թող երբեք պատերազմը չկրկնվի:
Լֆիկ Սամո
Սատարում էր Սերժ Սարգսյանին, հիմա սատարում է Նիկոլ պաշային։
Թուրքական ապրանքների ներմուծում Հայաստան (Վայկիկի, ձիթապտուղ և այլն):
Օնիկ Վիկտորի Գասպարյան, ռազմական գործիչ, գեներալ-գնդապետ, ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ։
44-օրյա պատերազմ !
ԱԱԾ պետ քյարամյանի ղեկավարությամբ 200-ից ավելի հայախոս ազերի հայկական անձնագրերով և համազգեստով Նախիջևանից Հադրութ տղեքի թիկունք տեղափոխեց ( ինչի հետևանքով հսկայական զոհեր ունեցանք):
Բակո Սահակի Սահակյան (օգոստոսի 30, 1960, Ստեփանակերտ, Ադրբեջանական ԽՍՀ, ԽՍՀՄ), հայ քաղաքական գործիչ, Արցախի Հանրապետության երրորդ նախագահ (2007 հուլիսի 19-2020 մայիսի 21), Հայաստանի զինված ուժերի…
Նիկոլի կողմնակից, Քպ պատգամավոր, դավաճան !
130 տարի սխալ հայրենասիրական մոդելով ենք ապրել, որը հենված է եղել վրեժխնդրության վրա. Հակոբ Ասլանյան
պետական մակարդակով կաշառքներ ստանալով, ժողովրդին զսպել՝ փողոց դուրս չգալու, օգտագործելով իրեն պատկանող կուսակցական և ֆինանսական միջոցները։
Աշոտ Մելսիկի Հակոբջանյան, (1974, Ստեփանակերտ, Ադրբեջանական ԽՍՀ, ԽՍՀՄ), գեներալ-մայոր, ԱՀ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն
Հայ հասարակական և քաղաքական գործիչ, ՀՀԿ Նախագահի տեղակալ, ՀՀԿ գաղափարական հանձնաժողովի նախագահ
ՀՀ պետական և քաղաքական գործիչ, ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար։
Հայ քաղաքական գործիչ, Հայաստանի Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր (անկուսակցական), գինեգործ, Հայաստանի Նախագահ Արմեն Սարգսյանի խորհրդական։
Հայ քաղաքական գործիչ, երկրաբան, Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության վարչության անդամ, ՀՀ ԱԺ 7-րդ գումարման պատգամավոր։ ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության քարտուղար։ 2021 թվականի օգոստոս-դեկտեմբեր…
Արցախի Հանրապետության Նախագահի գլխավոր խորհրդական-հատուկ հանձնարարություններով դեսպան:
Արցախի անվտանգության խորհուրդ
Արցախյան պատգամավոր ու մեծահարուստ, փախել է ԱՄՆ բլոկադայի ժամանակ, այնտեղ է տեղափոխել իր ընտանիքը, գնել է այնտեղ բժշկական բիզնես։ Ռուսամետ քաղաքական գործիչ ու ռուսական գործակալ, դավաճան !
Արցախի Հանրապետություն տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար:
Հին Թաղեր, Խծաբերդ, Աղավնո, Սուս, Բերձոր !!!